Як зробити альтанку на садовій ділянці: детальна інструкція

-
929
Як зробити альтанку на садовій ділянці: детальна інструкція
Тип статті:
Поради

Альтанка на дачі – важливий елемент релаксаційної зони. Це місце відпочинку, дружніх застіль, усамітнення і розваги під час літньої спеки. Багато садівники оптимізують рішення цієї проблеми, використовуючи природні бар'єри (в'юнкі рослини, високорослі кущі) для створення затишного гніздечка. Однак ранньою весною і восени відпочинок в такому споруда не буде досить комфортним. Так і влітку, під час грози, у ньому неможливо сховатися і захиститися від стихії. Тому краще зробити стаціонарне споруда з дерева або інших підручних матеріалів. Можна придбати готову конструкцію у будівельному магазині, але ціна на таку модель (з розрахунку на 3-5 людини) стартує від 8000 грн. Якщо у вас є елементарні навички столярних робіт і бажання звести таку споруду, то Bud-inform розповість, як зробити будівництво альтанки своїми руками.

Загальні вимоги до альтанок

Яким буде місце дачного відпочинку, кожен господар вирішує індивідуально. Це залежить від специфічних вимог, особливостей ландшафтного дизайну, фінансових ресурсів. Однак є правила, яких необхідно дотримуватись, щоб альтанка стала комфортним місцем відпочинку.

  1. Вона повинна максимально зручно розташовуватися відносно будинку і саду. Її краще розмістити в тихому куточку, недалеко від житла.
  2. Її потрібно ставити в захищеному від вітру місці. Ви знаєте, де на вашій ділянці роза вітрів, де при будь-якій погоді будуть сильні пориви, протяги, де у вечірній час буде тягти прохолодою і підвищуватися вологість (якщо поруч річка, ставок). Альтанка – це напівприкрите простір, тому виключіть всі місця, де людина буде відчувати себе дискомфортно через природних і цивілізаційних факторів (близькість компостної ями, дорога). Встановіть її з глухої сторони будинку, з боку внутрішнього паркану, там, де є тінь від дерев і чагарників.
  3. Споруда має бути повернене входом до доріжці.
  4. Проведіть необхідне обладнання. Це стосується не лише наявності лавок і столу, але і каміна або мангала, на якому можна посмажити шашлик. В цій споруді потрібно освітлення: центральне або мобільний електричне постачання. Меблі може бути переносний пластикової (за нею простіше доглядати), але якщо вона стаціонарна (дерев'яна), то подбайте про її стійкості до змін погоди.
  5. Естетичний вигляд. Це стосується не тільки альтанки, але і ландшафту. Навколо споруди посадіть квіти (бажано кучеряве).

Для початку роботи вам необхідно визначитися з місцем, розмірами і загальним ескізом альтанки. Тільки після цього, можна закуповувати матеріали і приступати до її виготовлення.

Підготовчі роботи

Садова споруда такого типу складається з:

  • фундаменту;
  • каркасу;
  • оздоблення стін;
  • покрівлі.

Всі ці складові вимагає окремого технічного рішення, від якого залежить придбання необхідних витратних матеріалів.

Якщо ви вирішили зробити стаціонарну альтанку, розраховуючи на те, що її розташування не зміниться, то краще закласти фундамент. Він зробить спорудження більш стійким, вбереже від надмірного проникнення вологи, впливу холоду. Найбільш простий варіант – це зробити подушку з піску, каменю або щебеню і залити все розчином бетону. Пізніше можна облицювати декоративною плиткою або зробити дерев'яний настил. Можна використовувати і метод стрічкового фундаменту, а ще простіше – зробити стовпчасті основу. У цьому випадку альтанка буде трохи піднята над землею, тому потрібно додатково потурбуватися міцним настилом.

Є два типи каркаса – дерев'яний та металевий. Кожен має свої переваги і недоліки. Перший – легкий і доступний за ціною, але піддається впливу зовнішнього середовища, недовговічний. Другий – більш міцний, хоча може піддаватися корозії, до того ж більш дорогий і при монтажі потрібно використовувати зварювання.

Щодо обробки – тут простір для фантазії господарів. Частіше використовують дерев'яні рейки, створюючи химерні плетіння або просто перекриваючи одну із стінок з підвітряного боку. Умільці використовують хмиз для додання споруді національного колориту, хтось примудряється використовувати навіть старі використані пластикові пляшки.

Щоб зробити звичайну, без вишукувань, чотирикутну дерев'яну альтанку приблизно 3х3 м необхідно закупити брус:

Для обрешітки даху знадобляться дюймові дошки, рейки 2х3 см, покриття для даху (ондулін, руберойд, шифер, черепиця). За бажанням проміжки між основою і поручнями можна обшити вагонкою, зробити перехльости з рейок. Для кріплення знадобляться цвяхи або саморізи.

Складання конструкції

Після того, як заготовки зроблені, необхідно у відповідності з кресленнями і розмірами зробити розпил матеріалів, підготувавши їх тим самим до монтажу. Сам процес установки складається з таких послідовних дій:

  1. При зведенні фундаменту в заливці на глибині 60-90 см встановлюються на всю висоту бетонної основи дерев'яні бруси. Це стійки майбутньої споруди. До них будуть кріпитися опори. Є й інший спосіб: у фундамент вставляється трубка, яка заповнюється бетоном, після його затвердіння встановлюються анкерні кріплення. Ці опори повинні бути встановлені на 90°. Це перевіряється за допомогою рівня.
  2. До опор за допомогою анкерних болтів кріпляться під прямим кутом 4 стійки.
  3. Всередині альтанки настилаються лаги для підлоги. Для їх монтажу використовують металеві куточки.
  4. Виставляються інші стійки і проводиться верхня обв'язка брусками 10х10.
  5. Настеляється підлога.
  6. Робиться каркас даху: бруски несучої форми попарно з'єднуються цвяхами, що забиваються під кутом; симетрично встановлюються допоміжні крокви. Вся конструкція повинна бути закріплена на верхній обв'язці.
  7. Покрівлю можна зробити різними способами: прибити дерев'яні рейки, укласти черепицю, покрити ондуліном.
  8. Для перил використовуємо балясини висотою 70-80 див. Верхня і нижня частина їх повинна бути закріплена саморізами. Після їх комплектації приєднуються перила.

Далі йдуть оздоблювальні роботи. Про те, які матеріали краще використовувати, як декорувати альтанку читайте в матеріалах інтернет-порталу Bud-inform.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.