Як зробити самому бетономішалку: інструкція і креслення

-
622
Як зробити самому бетономішалку: інструкція і креслення
Тип статті:
Поради

Всі, хто бетонував стовпи для паркану, робив стяжку, заливав фундамент, відчували гостру потребу в бетономішалці. Це пристрій незамінний, оскільки економить не тільки фізичні сили працівника, але і значно підвищує якість замешиваемого розчину. Іноді ручний заміс не вигідний (при стягуванні підлоги), тому що розчин стане сухим швидше, ніж готується наступна порція. Сьогодні на ринку представлено багато варіантів такої установки для домашнього користування. Їх цінові параметри коливаються від 3000 до 6000 грн і вище. Тому, щоб заощадити кошти, зробіть з підручних матеріалів бетономішалку своїми руками за кресленнями, представленим Bud-inform.

Пристрій і принцип роботи

Бетономішалка – не складне з монтажу обладнання, яке кожен господар може самостійно спорудити з наявного під рукою матеріалу. Такий пристрій стане при заливці фундаменту для дачного будиночка або теплиці, буде корисно при бетонуванні прицокольной стрічки і т. д. Мінімальні витрати, які понесе власник при її спорудженні, окупляться з лишком, оскільки збільшиться швидкість замісу, менше буде шлюбу, якість розчину покращитися.

Багато домовласники шукають альтернативу бетономішалці. Нею може стати дриль із спеціальною насадкою-міксером. Але ті, хто використовував таке обладнання на великому обсязі робіт, знає, що воно дуже швидко виходить з ладу через перевантаження. До того ж, щоб здійснити такий заміс, потрібно постійно робити кругові обертання, інакше будуть грудки і недомес. Це ускладнює процес і робить його більш трудомістким.

Бетонозмішувач в цьому плані вигідніше, тому що вона може переробляти великі обсяги піску і цементу, більш ретельно розмішує і по мінімуму використовує силу людини.

Для цього способу виробництва розчину використовується 3 базових способу замішування:

 1. Гравітаційний. Маса в ємності перевертається і міксує під силою власної ваги й сили тяжіння. Цей варіант підійде для невеликої кількості вихідного матеріалу.
 2. Примусово механічне дію поєднують з гравітаційним: в бочці, встановленої в нахил, обертається міксер. Іноді – ця ємність обертається самостійно.
 3. Вібраційний передбачає фіксоване положення бочки, в якій замешиватель піднімає хвилю стиснення, завдяки чому розчин, що ущільнюється.

Перші два варіанти прості і доступні, тому сконструювати бетономішалку такого типу не складе труднощів навіть для недосвідченого майстра.

Елементарна модель

У представленій схемі реалізовано механічно-гравітаційний принцип. Для того, щоб її спорудити знадобляться:

 • баддя (молочний бідон, стара виварка) місткістю до 100 л;
 • металева труба;
 • металеві прутки;
 • куточки;
 • болти.

Базове устаткування – зварювання. На виготовлення цієї моделі необхідно кілька годин. Для успішної реалізації плану, дотримуйтесь такої інструкції:

 1. Старий бідон оглядаємо на предмет тріщин і при необхідності заварюємо їх.
 2. З торця кришки высверливаем отвору для вала.
 3. До дна кришки приєднують фланці з підшипниками для забезпечення обертання.
 4. Збоку в конструкції вирізається люк для закладки-викладення розчину. Його необхідно оснастити гумовими ущільнювачами.
 5. Вал розмістити під кутом 30°.
 6. З металевих куточків 50х50 зварює каркас для установки.

Готову конструкцію краще вкопати в землю. Так вона буде більш стійкою. Вивантаження розчину відбувається шляхом перевертання ємності люком вниз. Під власною вагою заміс випаде.

Електрична бетонозмішувач

Цей тип обладнання більш складний, тому потребує попередньої підготовки. Для її виготовлення знадобляться:

 • ємність (металева баддя, резервуар зі старих пральних машин і т. д.). Для 7-10 відер достатньо 200-літрової бочки;
 • електродвигун (від старих механізмів);
 • приводний вал;
 • підшипники;
 • стрежневая арматура;
 • металеві прути і куточки для каркаса.

Для збільшення ефективності роботи такого агрегату його можна оснастити внутрішнім металевими гвинтовими лопатями. Їх потрібно зварити із прутів або куточків. Всередині резервуара вони встановлюються під кутом 30°.

Для складання конструкції виконуємо такі дії:

 1. Бочці необхідно надати форму груші. Вона найбільш продуктивна.
 2. Просвердлюємо бочку з двох сторін для того, щоб з'єднати з фланцями валу.
 3. Вирізаємо збоку люк для завантаження і вивантаження матеріалу. Кришку закріплюємо на петлі.
 4. Через пророблені з торців отвори протягуємо вал. На нього встановлюємо фланці, які запобігають пошкодження стінок ємності при роботі. Всередину бочки монтується гвинти або гребені.
 5. До днища агрегату за допомогою кріпильних болтів приєднуємо зубчастий вінець. Він забезпечить міцність конструкції і ефективність її роботи.
 6. Приєднуємо редуктор до рами вироби. Попередньо на ньому потрібно замінити малий шків на шестерню, яка забезпечить легкість обертання.
 7. Всередину бочки встановлюємо гвинтові лопаті.
 8. Двигун ставимо на каркас.
 9. Приєднуємо штурвал для зручності перевертання ємності при вилучення готової продукції. Примітивне пристрій – це обрізок труби з ввинченными радіально стрижнями. Це елемент закреплям на додатковому редуті.

Для додання естетичного вигляду бетономішалку можна пофарбувати. При виборі двигуна краще відмовитися від моторів від мопедів або мотоциклів, так як ці бензинові пристрою легко спалахують і дуже небезпечні.

Про особливості роботи з саморобною бетономішалкою, секрети та нюанси її обладнання вам розповість інтернет-портал Bud-inform. Тут ви знайдете корисні поради, рекомендації, а менеджери сервісу в онлайн-режимі підкажуть, як краще зробити такий апарат своїми руками.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.