Саморобна парилка: секрети зведення

-
616
Саморобна парилка: секрети зведення
Тип статті:
Поради

Парилка – це місце очищення. Один з чотирьох друзів у фільмі «Іронія долі» сказав: «У ванні так не помиєшся, як у бані, там і побажання «З легким паром!» звучить безглуздо». Домашня сауна – це традиція, яка актуальна і в наш час. Парилка дарує чистоту розуму і ясність думки, очищає не тільки тіло, але і дух, зміцнює здоров'я. До того ж вона прекрасно розслабляє. Тому якщо є прагнення забезпечити себе і своїх близьких не тільки хорошим відпочинком, але і богатирським здоров'ям, то покрокова інструкція від Bud-inform як зробити парилку своїми руками допоможе в реалізації задуманого.

Нюанси проектування

Спорудження парилки вимагає системного підходу, оскільки об'єкт має кілька важливих складових: будова, піч, організація внутрішнього простору. Тому всі ці компоненти повинні бути продуманими і оптимізованими під конкретні умови і фінансові можливості.

Парилка – нескладна конструкція, що не вимагає архітектурних шедеврів, але вона повинна відповідати певним вимогам, щоб бути ефективною і дарувати радість господарям. До них відносяться: пожежобезпечність, наявність адекватного висвітлення, вентиляція.

Створюючи план такого приміщення, необхідно взяти до уваги кількість людей, які будуть одночасно приймати процедури, і розмір печі. Для трьох осіб достатньо буде приміщення 2х2 м. В такій кімнаті вікна не передбачені, але краще мати невелику кватирку, завдяки якій можна відрегулювати температурний режим, якщо перестаралися з жаром.

У парній потрібна хороша вентиляція, інакше з-за високої вологості та тепла будуть множитися мікроорганізми, що призведе до гниття і появі цвілі, а іноді і до хвороб відвідувачів.

Таким чином, щоб створити оптимальний проект, потрібно врахувати, що:

 1. На кожного відвідувача відводиться не менше 0,7 м².
 2. Висота стелі в приміщенні повинна бути на 20 см вище зростання найвищого члена сім'ї, який буде тут паритися (приблизно це становитиме 2,4 м).
 3. Є 2 типи полиць – вертикальна або горизонтальна. Перший варіант більш компактний, а якщо вибирається більш комфортний спосіб відпочинку – лежачи, – то ширина приміщення повинна бути на 20 см більше зростання високого гостя.
 4. Потужність пічки. Щоб уникнути загоряння, це обладнання необхідно влаштувати на відстані не менш, ніж на 32 см від дерев'яної стінки. Залізна піч компактна і потужна, але буде сильно розжарюватися і про неї легко обпектися. Це потрібно врахувати при розміщенні посадкових місць. Кам'янка велика за розміром, але довше тримає тепло і безпечна, тому полиці можна розташовувати неподалік від неї. Оптимальний варіант – електричний обігрів. Він економний і ефективний, а парна для такої печі повинна бути невеликою.

Дотримання цих умов будуть сприяти комфортному відпочинку й збережуть здоров'я відвідувачів.

Оздоблення і внутрішнє облаштування парної

Для зведення таких споруд в основному використовують дерево. Щоб пароутворення відбувалося більш ефективно, проводять системну теплоізоляцію конструкції, створюючи своєрідний термос. Для цього спеціальним способом обладнуються:

 1. Підлога. Якщо це дерев'яний варіант, то важливо, щоб між землею і настилом була відстань не менше 50 см. Це забезпечить вільну циркуляцію повітря і запобігає гниттю. На фундамент встановлюють лаги, до яких на відстані 10 мм одна від одної прикручують 50-міліметрові дошки. Завдяки цьому буде створено ефект природної вентиляції. Бетонна підлога більш довговічна, але її облаштування трудомістке. Перед тим, як робити стяжку, в приміщенні парної та мийної кімнати необхідно зробити канал 10-15 см для зливу води. Зверху покласти металеву решітку, яка забезпечить вільний відтік. Далі вирівнюється грунт, трохи з ухилом у бік зливу засипається 40 см щебеню або піску. Для того, щоб його утрамбувати, поливайте водою. Перший шар бетону повинен бути 5 см, зверху укладається гідроізоляційний шар (руберойд) і утеплювач. Все закривається армованою сіткою і заливається бетоном до 10 см. Після висихання облицьовують плиткою або іншим підлоговим покриттям.
 2. Стеля. Для пароізоляції стелі використовують щільну фольгу або фольгований піноізол. За допомогою степлера її прикріплюють з нахлестом до балок стелі. Фольга повинна спускатися на стіни. Ізоляційний матеріал зміцнюють обробленими антисептиком рейками, розміщеними на відстані не менше 70 см. До них прикріплюють перпендикулярно вологостійку вагонку. При цьому необхідно залишити місце для димоходу, яке також утеплюється і гідроізолюється.
 3. Стіни утеплюють пароізоляційною плівкою. Поверх неї прикручують бруски шириною 40 мм. В осередку прокладається базальтовий утеплювач, а зверху – гідроізоляційна мембрана. Її потрібно зміцнити оцинкованими скобами. Поверх монтується решетування, на яке кріпиться вагонка.

Монтаж печі

Місце під піч необхідно визначити заздалегідь. Її топка може розташовуватися як зовні, так і всередині. Для її встановлення потрібно:

 • підготувати підставу – пічний фундамент;
 • облицювати її уздовж стін;
 • в отворі на стелі монтується вихід для димоходу;
 • на піч встановлюється труба і регулятор циркуляції повітря;
 • через металевий лист, прикріплений до стелі даху, димар виводиться назовні.

Останнім етапом обладнання парилки є установка дверей. Такий монтаж вимагає певних навичок і вмінь. Для того, щоб двері не клинило, встановлюється окосячка. Між її деталями повинен бути невеликий зазор, який зникне з-за розбухання деревини і двері вбереже від перекосу при усадці. Потрібно, щоб обсада вільно рухалася в пазах. Щоб утеплити проріз між коробкою і брусом прокладають клоччя. Фінальний етап – прикручування дверного полотна і установка наличників.

Який матеріал краще використовувати для зведення парилки, які антисептики використовувати для обробки деревини, нюанси зведення споруд такого типу розповість Bud-inform.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.