Як самостійно зробити індукційний котел опалення: детальна інструкція

142
-
Як самостійно зробити індукційний котел опалення: детальна інструкція
Тип статті:
Поради

Літня пора – сприятливий період для модернізації опалювальної системи будинку, квартири. Збільшені за останній рік тарифи на центральне опалення, газ, не залишили споживачеві іншого вибору, як шукати альтернативні варіанти вирішення цього питання. У власників приватних будинків є можливість встановити каміни або печі. Але цей метод не дуже ефективний, оскільки тепловіддача невисока, а витрата вугілля і дров значний. Котеджі, розташовані далеко від газоцентрали, також відчувають потребу в пошуку іншого доступного виду обігріву житла. Ним може стати вихровий котел опалення.

Сьогодні вартість такого апарату на ринку (в залежності від потужності і виробника) коливається від 8000 і понад 20000 грн. Для того, щоб заощадити і реалізувати свої інженерні здібності та навички, зробіть котел опалення індукційний своїми руками, користуючись рекомендаціями Bud-inform.

Індукційні нагрівачі: пристрій, переваги і недоліки

Ці котли використовувалися у промисловості ще у 1980-х рр., а у широкий вжиток увійшли тільки в 1990-тобто Сама назва вказує на базовий принцип роботи – електромагнітну індукцію, або струми Фуко. Їх використовують для обігріву будівлі і постачання гарячою водою. Принцип роботи можна описати так: електрика генерує електромагнітне поле, під дією якого нагрівається металевий сердечник. Далі діє простий принцип теплообміну: нагріте елемент передає тепло носія – воді, олії, этиленгликолю. До цього підключається конвекція: тепло йде вгору, холодний потік вниз. Щоб обігріти значні площі, додається циркуляційний насос, який теплоносій проводить по магістралях.

Плюси таких пристроїв:

 1. Працює від електромережі. При цьому сучасні моделі адаптовані до низькими показниками напруги струму і до його перепадів.
 2. Має великий діапазон потужності від 3 кВт до 80 кВт. Це дозволяє виробити індивідуальний підбір котла для конкретної площі і не переплачувати за його невикористаний потенціал.
 3. Не вимагає додаткових витрат на встановлення та обслуговування. Його монтаж максимально простий.
 4. Деталі не піддаються впливу накипу, тому що нагрівачі не контактують безпосередньо з теплоносіями. Електромагнітне поле викликає мікровібрації, з-за чого частинки не осідають на приладах.
 5. Не потрібен димохід.
 6. Безшумний.
 7. Компактний. Його кріплять до стіни.
 8. Теплоносіями можуть бути вода, антифриз, масло.
 9. Довговічний. Термін експлуатації досягає 30 років.
 10. Економічний. Порівняно з Теновими обігрівачами індукційне обладнання на 30% ефективніше віддає тепло.

Ідеальних пристроїв немає, тому і ці котли мають свої недоліки:

 1. Вони створять підвищене навантаження на електромережу. Тому заздалегідь необхідно подбати про нову проводці і більш потужному кабелі роздачі.
 2. Висока вартість моделі.
 3. Він відносно безшумний. Якщо використовувати додаткові насоси, то шум буде такою ж, як і від інших агрегатів опалення.
 4. Необхідність періодичної (раз на 10 років) заміни напівпровідників.
 5. Якщо витече теплоносій, то сердечник розплавить корпус. Тому при монтажі необхідно передбачити систему аварійного відключення.

Незважаючи на високу вартість такого обладнання, воно є рентабельним, оскільки набагато ефективніше в роботі, ніж традиційні Тенові моделі, практично не вимагають ремонту і додаткових капіталовкладень. Описані вище недоліки є відносними. Власник такої системи легко уникне неприємностей, заздалегідь подбавши про справність свого котла.

Збираємо індукційний котел

Конструкція такого пристрою проста. Вона складається з двох короткозамкнених обмоток: внутрішньої і вторинної. Завдання першої – перетворити електрика в вихрові потоки, передати утворене електромагнітне поле на нагрівач і корпус пристрою. Друга складова забезпечує передачу отриманої енергії теплоносію.

Найбільш поширеним видом саморобного індукційного агрегату є модель, створена на основі побутового зварювального інвертора. Для його виготовлення знадобляться:

 • товстостінна труба з поліуретану діаметром 50 мм;
 • мідний дріт 5-7 мм або катанка (гарячекатана дріт на 5 мм);
 • сітка-нержавійка;
 • мідний емальований провід;
 • 2 перехідника;
 • фітинги;
 • інвертор;
 • матеріал для ізоляції;

Після цього приступаємо до збірки, дотримуючись такої інструкції:

 1. Нарізати дріт на шматки по 5 див.
 2. Щільно заповнити ними відрізок труби (забити), попередньо закривши одну з її сторін сіткою.
 3. Закрити другу сторону труби мелкоячеистой сіткою. Це запобігає попадання обрізків в систему опалення.
 4. Максимально щільно намотати приблизно 90 витків мідного дроту посередині корпусу.
 5. Кінці дроту приєднайте до інвертора.
 6. До цього пристрою підключіть з двох сторін перехідники, щоб з'єднати його з магістраллю опалення.
 7. Провести ізоляцію агрегату електро — і теплопровідним матеріалом.

У результаті цих маніпуляцій вийде простий апарат. Перевіряти його роботу необхідно тільки після підключення до водній системі.

Є варіанти більш потужних індукційних агрегатів. Про їхню будову, особливості комплектації ви зможете прочитати на інтернет-порталі Bud-inform. Тут представлені цікаві ідеї щодо вдосконалення опалення будинку або дачі, описані матеріали, представлені схеми і креслення, завдяки яким це завдання стане легко здійсненним.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.