Водопровід з поліпропілену: секрети монтажу

113
-
Водопровід з поліпропілену: секрети монтажу
Тип статті:
Поради

Водопостачання – найважливіший елемент благоустрою котеджу, квартири, особняки. Прокладання металевих труб – трудомісткий і складний процес. Він канув у Лету, тому що з'явилися нові надійні матеріали. Все частіше для монтажу водопроводу використовують труби з поліпропілену. Установка такої системи професіоналами буде стартувати від 1800 грн. Ціна на послуги буде залежати від обсягів роботи і складності (необхідності додатково пробивати стіни, міняти сантехніку і т. д). З урахуванням вартості матеріалів (це не менше 3000 грн і більше) водоподача та водовідведення влетить у копієчку. Якщо хочете заощадити і придбати нові навички, то слідуючи рекомендаціям Bud-inform, зробіть водопровід з поліпропілену своїми руками.

5 причин чому варто вибирати поліпропіленові труби

Цей універсальний матеріал має свої переваги і недоліки. До першої категорії належить:

 1. Зносостійкість. Труби з цього матеріалу прослужать не менше 50 років.
 2. Несприйнятливість до корозії.
 3. Всередині не накопичуються мінеральні відкладення.
 4. Міцні і стійкі до високого тиску і агресивному середовищі.
 5. Невелика вага.

Якщо ви вирішили замінити стару систему на вироби з цього матеріалу, то не помилитеся, тому що вони будуть виглядати естетичніше, ніж металеві, не будуть вимагати додаткового догляду (фарбування), прості в монтажі. До того ж на ринку представлений великий асортимент фітингів та інших комплектуючих до них, тому з заміною зношених деталей проблем не буде.

До недоліків можна віднести температуростійкість таких конструкцій. Вони легко витримують напір води в 50-60°, а ось 90° для них стане проблемою, тому що пластик розм'якнути.

Є кілька видів поліпропіленових труб. Для подачі холодної і гарячої води підійдуть з маркуванням PN20 діаметром 20-63 мм, тільки – для холодної – PN10. Вони витримують температуру до 60° с і тиск до 10 Бар.

Коли вибір базових матеріалів зроблено, то необхідно скласти план робіт, провести закупівлі і приступити безпосередньо до комплектації.

Готуємося до заміни водопроводу

Роблячи ремонт у ванній або кухні, без заміни системи водопостачання і відведення не обійтися. Старі металеві труби зношуються, піддаються корозії, стають ненадійними, тому їх краще замінити. Цей процес складається з кількох фаз.

На підготовчому етапі необхідно:

 1. Скласти схему водопроводу, де потрібно відзначити всі деталі розводки, прорахувати повороти і нахили, з'єднання з сантехнічними пристроями (компактами, ванної, раковинами), фільтри, запірну арматуру. Це допоможе визначити кількість фітингів за типами.
 2. Слідуючи кошторисі, закупити комплектуючі: труби, двійники, трійники, з'єднувальні елементи, ізоляційний матеріал (за бажанням), муфти.
 3. Придбати або орендувати інструменти. В процесі знадобитися спеціальні пристосування і пристрої, які є не в кожному домогосподарстві: паяльник для з'єднання труб (його вартість від 100 $, купувати для одноразової акції немає сенсу, тому візьміть в оренду); тефлонові насадки для розігріву пластику (не завжди йдуть в комплекті з праскою); ножиці для труб. Будуть потрібні традиційні пристрої: рівень, лінійка або рулетка, косинець, газовий ключ, ущільнювачі, знежирювачах.
 4. Провести демонтаж старої системи.

Порядок робіт

Процес трудомісткий, монтаж доведеться проводити у важкодоступних місцях, тому знадобитися напарник. Якщо такий відсутній, то деякі підготовчі процедури доведеться зробити самому заздалегідь.

Монтаж системи в квартирах потрібно починати від стояка, а в приватних будинках – від місця колективної роздачі води. Труби краще сховати в пророблених у стінах каналах або прикріпити їх за допомогою кліпс до стіни.

Процедура передбачає такі операції:

 1. Нарізку строго перпендикулярно труб встановленої довжини. При цьому врахуйте, що якась частина увійде в фітінг, тому проміряйте це заздалегідь.
 2. Очищаємо нарізані елементи від пилу і бруду, використовуючи знежирювачах (спирт або будь-який інший розчинник). Це позбавить від загрози потрапляння дрібних частинок в шви, інакше місця з'єднань швидко дадуть текти.
 3. З допомогою праски споюємо фітинги з трубами. Виконуємо ці дії, коли індикатор на паяльнике покаже 260°. Час проведення операції – 6 секунд на 1 деталь. Цю процедуру проводимо від стояка до сантехнічних пристроїв.

Всі дії виконуємо не поспішаючи, намагаємося не допускати помилок. Якщо ж такі трапилися, не впадайте у відчай: вирізуйте зіпсований шматок і замінюйте його іншим, попередньо взявши в муфту.

Інтернет-портал Bud-inform надасть вам необхідну інформацію щодо нюансів монтажу системи водопроводу в заміському будинку, квартирі, підкаже, де придбати потрібні матеріали та інструменти. В онлайн-режимі ви зможете вирішити всі актуальні питання, пов'язані з цією процедурою.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.