Оснащуємо димар вентиляційним дефлектором: креслення та інструкції

121
-
Оснащуємо димар вентиляційним дефлектором: креслення та інструкції
Тип статті:
Поради

Приватні будинки з пічним або газовим опаленням обов'язково оснащуються вентиляційним дефлектором. Такий пристрій, який встановлюється на витяжному каналі. Ця аеродинамічна конструкція забезпечує тягу у димоходах. Bud-inform пропонує вентиляційний дефлектор своїми руками креслення, які допоможуть посилити димовідвід і тягу на 20%.

Як працюють дефлектори та їх види

Ця система корисна тим, що забезпечує безперервність відтоку диму навіть при поганих погодних умовах: сильного вітру, снігопаду, зливи. Вона буде актуальна, коли димар перебувати невисоко або некоректно розташований, якщо господар прорахувався з діаметром труби.

Принцип роботи цієї установки елементарний: повітряна маса відбивається від дифузійної площині; потік повітря стикається з дифузором, розсікається, формується розріджена область, за рахунок якої посилюється тяга.

Виготовляють їх з різних металів: алюмінію, оцинкованої та нержавіючої сталі, міді. Є кілька видів таких конструкцій:

 1. Дефлектор ЦАГІ в основному застосовується для вентиляції. Він підсилює тягу за рахунок перепаду тиску та тиску повітряної маси. Його потрібно встановлювати всередину витяжного каналу. У цьому випадку очищення буде ускладнена.
 2. Пристрій Ханженкова – це циліндричний патрубок з конічним дифузором, з щитком-козирком конічної форми і конусним парасолькою-ковпаком.
 3. Система Григоровича – найбільш проста і ефективна. Вона складається з дифузора, кришки і зворотного конуса, захисного козирка.
 4. Ротаційна установка досить складна, оскільки забезпечена обертовим корпусом і лопатями.
 5. Н-образні дефлектори – це кілька пристроїв на одному оголовку.
 6. Флюгери – насадки з кілем, які повертаються за вітром і перерозподіляють його на лопаті системи воздухоотвода.

Серед представлених моделей найбільш дорогі ротаційні (поворотні). Їх вартість варіюється від 1000 грн до 7000 грн. Дешевий – дефлектор Григоровича – до 300 грн. Але і цю суму можна заощадити, якщо зробити його самостійно, тим більше, що слідуючи інструкціям Stroy-inform і представленим кресленням, зробити це просто.

Матеріали і інструменти

Для того, щоб зробити вентиляційний дефлектор своїми руками за кресленнями необхідно заготовити листовий метал (оцинкований або нержавійку) полумилиммитровку, болти або заклепки. З інструментів вам знадобляться:

 • ножиці по металу;
 • лінійка і олівець;
 • канцелярський ніж;
 • дриль.

Важливий момент виготовлення підсилювача тяги – це розрахунки. Якщо ви просчитаетесь, то дефлектор буде малокорисною річ. Тому для того, щоб правильно виконати обчислення, потрібно знати точне переріз витяжної труби. Найпростіший варіант – скористатися онлайн-калькулятором для таких обчислень. Зверніть увагу на приклад розрахунків, вироблених, виходячи з того, що перетин дымоотводного каналу 25 див. Тоді:

 • висота дефлектора – 42,5 см;
 • діаметр – 50 см;
 • висота між кришкою і дифузором – 30 см;
 • висота від основи до кришки – 25 см;
 • загальна площа 1м2.

Розміри круглого парасольки для такого пристрою будуть такими: ширина – 45 см, висота конуса – 10 см, висота ковпака – 8,2 см, загальна площа – 0,25 м2.

Коли розрахунки готові, зробіть креслення на папері, після чого за лекалами виріжте заготовки з металу.

Етапи роботи над дефлектором

Зробивши креслення та заготовки для підстави, дифузора, зворотного конуса і ковпака, виконуємо такі дії:

 1. Щоб зробити деталь, в якій буде відбуватися розширення повітря, звертаємо заготовку в циліндр і засверливаем з двох країв, скріплюємо саморізами. За цим методом виробляємо з'єднання в інших деталях.
 2. З'єднуємо заклепками нижній циліндр і дифузор, ковпак і конус садимо на кронштейни .
 3. Встановлюємо у трубу на 1,5-2 м вище даху.

Пристрій нескладна у виготовленні, але вимагає старанності й уважності. Вивчивши детальні інструкції на Bud-inform, ви досягнете добре результату при мінімальних фізичних і фінансових витратах.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.