Що потрібно зробити, щоб ваші труби не замерзли?

-
67
Що потрібно зробити, щоб ваші труби не замерзли?

Морози часто стають причиною замерзання водопроводу. Особливо це стосується приватних будинків. Наслідки передбачити важко. Але те, що вони будуть текти рікою, — гарантовано. Хочете знати що потрібно зробити, щоб ваші труби не замерзли? Тоді цей матеріал спеціально для вас.

Як запобігти замерзанню

 1. Труби замерзають при температурі від 7 градусів морозу. Щоб попередити проблему, починають з моніторингу приміщень, в яких температура низька, і місць проходження водопроводу на вулиці.
 2. Підвал будинку на першому місці. Щоб домогтися температури повітря вище, потрібно утеплити вікна і двері.
 3. Вуличні крани складніше утеплювати. Їх можна перекрити, зливши попередньо воду з системи. Ефективним кроком в цьому випадку буде установка зливного крана внизу системи.
 4. Також можна утеплювати трубу поліетиленовою піною. Вона продається в діаметрах 25 і 32 мм, що дозволяє одягати подвійний шар захисту на змонтовані або не встановлені труби.
 5. Наступним способом є електричний кабель. Він автоматично включається, коли температура стає нижче норми. Цей варіант відмінно підходить для металевих труб, але з утепленням.
 6. Рух води, навіть не значне, заважає утворенню льоду. Тому рятує відкритий кран в морозні дні.
 7. Можна використовувати нагрівальні стрічки, які працюють як термостат. Намотувати їх потрібно між трубою і ізоляцією. Також використовується відбиваюча лампа.
 8. Дренажні системи потрібно обігрівати в місцях, до яких важко дістатися, або в підвалі.
 9. Щоб труби не замерзали, вони повинні бути сухими.
 10. Допомагає також створення тиску в трубах. Водозабірні колонки на вулицях не мерзнуть в сильний мороз, незважаючи на те, що знаходяться над землею. Причиною тому тиск в 2-4 атмосфери. До водопроводу дієво буде підключити ресивер, але якщо користуватися водою не потрібно, тобто у відсутності мешканців. Для цього потрібні труби, розраховані на високі навантаження. Такий спосіб зараз став одним з модних.
 11. Можливий обігрів за допомогою повітря. Для цього способу важливо згадати, що ґрунт замерзає зверху вниз шарами. Тепло з-під землі постійно рветься вгору. Що стосується труб, то вони утеплюються кругом спеціальним матеріалом для ізоляції тепла. І якщо його укласти зверху на трубу, то він буде відштовхувати холод зверху, а тепло знизу буде трохи гріти.
 12. Поліпропіленові труби (110-е) можна одягати на труби меншого розміру. Такий спосіб відмінно підходить для обігріву при  будь-яких  умовах.  Зображення 1. 

Як вчинити, якщо система вже замерзла

Якщо вода замерзла, потрібно перекрити вентиль її подачі в будинок.

Трубу можна розморозити за допомогою окропу (потім її витирають) або будівельного фена. Легше гріти металеві труби, ніж поліпропіленові. Розведення багаття під системою або застосування паяльної лампи вийде тільки з трубою з металу. Провідність тепла дозволяє зробити це в одному місці. З'єднань під багаттям і поблизу бути не повинно, тому що вони зіпсуються.


Зображення 2. 

Електрика допомагає в разі необхідності відтавання. Для цього потрібну ділянку ґрунту розкопують, приєднують зварювальний апарат до труби і подають струм. Метал нагрівається достатньо, щоб розтопити лід всередині. Спосіб вимагає часу, але можливий і без безпосередньої участі людини.

Можливо також застосування кабелю, що гріє. Таке пристосування недорого коштує і доступно в кожному будівельному магазині. Встановлювати його просто. Ним обмотують трубу уздовж заданим крокам, які визначають потужність кабелю. Цей спосіб підходить для труб, які знаходяться в ґрунті на невеликій глибині (до 500 мм).Захист труб цим методом визнана одним з найефективніших.

Важливо запам'ятати деякі нюанси, пов'язані з його роботою:

 • Гріючий кабель дає температуру до 40 градусів;
 • Його використовують для відтавання і попередження утворення льоду;
 • Не можна, щоб при використанні він весь був на трубі. Досить залишити короткий фрагмент;
 • Під час сильного морозу цей спосіб не потрібно використовувати постійно. Повинні бути перерви в денний час.

Запобігти замерзанню труб можливо, якщо вчасно цим зайнятися. Способів багато. Але якщо біда все-таки трапилася, то є надія, що система залишилася неушкодженою.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.